Belgisch Stripcentrum
Zandstraat 20
1000 Brussel
Tel.: + 32 (0)2 219 19 80
Fax: + 32 (0)2 219 23 76
visit(arrobe)stripmuseum.be
Partners ? Het woord spreekt voor zich. Een enkele persoon kan de aanzet geven voor een cultureel project en het zelf uitbouwen. Maar vroeg of laat heeft hij onvermijdelijk de hulp nodig van partners. Partners uit de privé-sector of de overheid. Het BSC is blij partnerships te kunnen uitwerken met de federale regering, de Franstalige en de Vlaamse gemeenschap en de drie gewesten.
De Post is één van de grote partners van het Belgisch Stripcentrum. Daarbij gaat het niet zozeer over een financiële maar wel over een concrete en actieve steun. Nog voor het BSC bestond had de Belgische Post al een paar strippostzegels uitgegeven (Kuifje, Suske en Wiske, De Smurfen,…). Na de oprichting van het Belgisch Stripcentrum werd dit een jaarlijkse traditie. Erg veel beroemde reeksen kregen reeds hun eigen postzegel. Bovendien vraagt De Post steeds vaker aan striptekenaars voor het ontwerpen van traditionele postzegels!
Kuifje (Hergé), De Smurfen (Peyo) en Suske en Wiske (Vandersteen), dan vanaf 1989, volgden Robbedoes (Tome et Janry), Nero (Marc Sleen), Lucky Luke (Morris), Guust Flater (Franquin), Blake en Mortimer (Jacobs), Cori de Scheepsjongen (Bob De Moor), De Duistere Steden (François Schuiten), Bollie en Billie (Roba), Natasja (Walthéry), Dommel (Dupa), Sammy (Berck, Jean-Pol et Cauvin), Chlorophyl (Macherot), Jommeke (Jef Nijs), Rik Ringers en Chick Bill (Tibet en Duchâteau). In 1999 heeft De Post, naar aanleiding van de tiende verjaardag van het BSC, een postzegelblaadje met 9 zegels uitgegeven – waarvan 1 was gewijd aan het BSC – opgedragen aan Corentin (Cuvelier), Hassan en Kaddour (Laudy), De Beverpatrouille (Mitacq), Guus Slim (Tillieux), Jerry Spring (Jijé), Baard en Kale (Dineur), Buck Danny (Hubinon et Charlier) en Timoer (Sirius). Later kwamen nog Kiekeboe (Merho), Luc Orient (Eddy Paape), Bakelandt (Hec Leemans), Koen Ridder (Craenhals), XIII (Vance en Van Hamme), Michel Vaillant (Graton), Kramikske (Jean-Pol), Alex (Jacques Martin), Jeremiah (Hermann).
Sinds de herfst 2005 heeft het Belgisch Stripcentrum het geluk de Nationale Loterij te kunnen rekenen onder zijn bevoorrechte partners. De doelstellingen van de Nationale Loterij zijn vooral gericht naar het culturele en sociale domein. Dat komt goed uit, want het zijn ook die van ons. http://www.nationale-loterij.be
Het BSC is blij dat het regelmatig of occasioneel samenwerkt met de volgende uitgeverijen.
Vele andere steunen ook het BSC en vullen het fonds van de bibliotheek aan.
Met deze uitzonderlijke tentoonstelling ontsluiert het BCB een legendarisch avontuur : de samenwerking tussen vier voorlopers van het belgische stripverhaal, die liefde en leed deelden en hun savoir-faire en talent erna doorgaven onder de vorm van de zogenaamde “School van Marcinelle”.
De droomwereld van Tove Jansson
De Moominreeks, die wereldwijd gepopulariseerd werd door middel van strips, bestaat in de eerste plaats uit rijke en gevoelige beeldverhalen, van de hand van Tove Jansson (1914-2001), een Finse illustratrice en schrijfster waar je niet omheen kan.
Cecil's Quest
Met Cecil’s Quest, een originele en fascinerende queeste in stripvorm, wordt nog maar eens aangetoond dat Tsjechen even bedreven zijn in beeldcultuur als in het brouwen van bier.